2024. április 16.

Kortárs Magyar Galéria Alapítvány, az alakulásról

A Kortárs Magyar Galéria létrehozásának ötletét 1993-ban az érsekújvári születésű Luzsicza Lajos, festőművész vetette fel. Az elképzelést Dunaszerdahely önkormányzata is támogatásra méltónak ítélte. A KMG alapítói sorában Dunaszerdahely városa mellett ott voltak még a Szlovákiai Magyar Képzőművészek Társasága, a Magyarok Világszövetsége, a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete, a Rákóczi Szövetség és a Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége. Hónapokig tartó megbeszélések és egyeztetések alapján érett meg az a gondolat, hogy a város önkormányzata az ötletgazda és a fentiekben felsorolt alapítók Dunaszerdahelyen alapítványi keretek között létrehozták a Kortárs Magyar Galériát.

KategóriaKortárs Magyar Galéria (KMGA)
Típusmás
Év1996
Keltezés dátuma1996. szeptember 6.
Módosítás dátuma2020. március 28.