2024. április 26.

Kortárs Magyar Galéria Alapítvány 2. katalógusának bevezetője, magyarul, 1996. 09. 06.

Lóska Lajos, művészettörténész
A dunaszerdahelyi Kortárs Magyar Galéria napjaink magyarországi művészetét bemutató kollekciójának bővítésekor azt az elvet tartottuk szem előtt, hogy a korábban ajándékozott, zömmel figurális expresszív, illetve posztimpresszionista jellegű munkák után elsősorban közelmúltunk hazai művészetének progresszív irányzatairól adjunk áttekintést, így az 1945 utáni magyar művészet fejlődési ívét (Európai Iskola, Csernus-kör, Zuglói-kör, Iparterv és Szürenon nemzedék, a hetvenes évek újgeometrikus és posztkonceptuális kifejezésmódja, a 80-as évek újfestészete, végül a 90-es évek szikárabb, fogalmi művészete) csak az összegyűlt kollekcióval tudjuk szemléltetni.

KategóriaKortárs Magyar Galéria (KMGA)
Típustanulmány
Év1996
Keltezés dátuma1996. szeptember 6.
Módosítás dátuma2020. március 28.