2024. április 18.

Kérés a polgármesterekhez a helyi koordinációs tanács alakítására

A szlovákiai magyarság jogállásában az utóbbi két évben bekövetkezett romlás egységes fellépésre és tiltakozásra késztet bennünket. Komoly veszélybe került anyanyelvünk használata, kultúránk és az iskoláink is.
Az oktatásügyben a helyzet fokozatos romlása tragikus következményekkel járhat. Iskoláink fokozatos elsorvasztása, azok valódi működése feltételrendszerének leépítése komoly aggodalomra ad okot. A hatalom arrogánsan, határokat és korlátokat nem ismerve hozza döntéseit, melyeknek egyetlen célja, legdrágább kincsünktől, édes anyanyelvünktől való megfosztásunk. E cél megvalósításának legkézenfekvőbb területe az oktatásügy. A nyelvtörvényre hivatkozva a hatalom betiltotta iskoláinkban a pedagógiai dokumentáció kétnyelvű vezetését és hetvenöt év után gyermekeink először nem kaptak kétnyelvű bizonyítványt.

KategóriaSzlovákiai Magyar Szülők Szövetsége (SZMSZSZ)
Típustiltakozás
Év1997
Keltezés dátuma1997. április 15.
Módosítás dátuma2020. március 17.