2024. április 24.

Felhívás a hatalom törvénysértő tiltakozó nagygyűlésére

A Dunaszerdahelyi Hviezdoslav utcai, az Iskola utcai és a Komenský utcai Alapiskolák szülői szövetségei, valamint a Szlovákiai Magyar Szülők Szövetsége Járási Tanácsának nevében felhívunk minden szülőt, állampolgárt, aki szereti anyanyelvét, óvja és védi saját jogait, tiszteli a mások által többször sárba tiport törvényeket – jöjjön velünk együtt tiltakozni a hatalom újabb törvénysértése ellen:
– a kétnyelvű bizonyítvány követelésünk ellenére sem biztosított a magyar tanítási nyelvű iskolákban;
– a magyar pedagógusok – akik eleget tettek a mi követelésünknek és az Alkotmány által biztosított jogaink értelmében kétnyelvű bizonyítványt adtak ki – súlyos, igazságtalan és kollektív büntetésben részesültek.

KategóriaSzlovákiai Magyar Szülők Szövetsége (SZMSZSZ)
Típusfelhívás
Év1997
Keltezés dátuma1997. november 7.
Módosítás dátuma2020. március 17.