2024. április 25.

Bizonyítvány újoncozási felszólamlási ügyben, Gál Vince

Alább írtak, a kiknek az 1900-ik évi újoncállításra felhívott, és illetőleg már besorozott és szolgálatra köteles, de a szolgálati kötelezettség teljesitése tekintetében kedvezményre igénynyel nem bíró fiaink vannak, sajátkezű aláírásunkkal bizonyságot teszünk a következőkről, úgymint:
1. Hogy Gál Vince komárom megyei, Hetény községbeli lakosnak és állitáskötelesnek a tényleges szolgálat alól való fölmentése, s póttartalékba leendő besoroztatása édesatyja Gál Albert és kiskorú testvérei érdekében szükséges és kívánatos.
2. Hogy a családnak közös, vagy a család egyes tagjainak külön ingatlan birtoka Gál Albertnek, Hetény a·községben a következő:

KategóriaTelepülési archívum
Típuskatonai dokumentum
TelepülésHetény [Chotín]
DobozRancsó Andrea, Hetény, gyűjteményéből
Év1900
Keltezés dátuma1900. január 14.
Módosítás dátuma2020. március 10.