2024. április 23.

A nyári néprajzi szemináriumok népzenei gyűjtéseinek történeti háttere

Bíró Huszár Ágnes

A népzenei adattár tevékenysége a 2000-es évek elejétől a korábbi évtizedek gyakorlatát követte, miszerint elsősorban közművelődési feladatokat látott el. A népzenei gyűjtések tudományos feldolgozása egyfajta háttérmunkát jelentett és jelent máig az amatőr népművészeti mozgalom szakmai támogatásához. Ez a szakmai háttér a következő tevékenységek során mutatkozik meg: szakmai tanácsadás a népdalcsoportok, énekesek és zenekarok részére, népzenei anyag (hangzóanyag és kotta) tanácsadással egybekötött válogatása a csoportok részére, népzenei táborok, képzések szakmai megvalósítása és szervezése, a gyűjtemény népzenei anyagának publikálása, kiadványok, internetes adatbázisok szerkesztése és közreadása, a Bíborpiros szép rózsa országos népzenei vetélkedő szervezése, szakmai támogatása és elbírálása.

Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet, Dunaszerdahely

KategóriaCsemadok
Rendezvény, műfaj1-népzene
Típustanulmány
Doboznyári néprajzi szemináriumok
Év2020
Keltezés dátuma2020.
Módosítás dátuma2020. március 31.