2024. március 28.

Kárpát-medencei Közművelődési Kerekasztal (KKK)

3 találatok száma

A Kárpát-medencei Közművelődési Kerekasztal Kulturális Fórumának állásfoglalása

Részletek

A Kárpát-medencei Közművelődési Kerekasztal 2009. január 17-én Zentán a magyar kultúra ünnepének jegyében megtartott Kárpát-medencei Kulturális Fórumának állásfoglalása. … EMKE – Közép-erdélyi Magyar Művelődési Intézet, Kolozsvár / Csemadok Művelődési Intézete, Dunaszerdahely / Kárpátaljai Magyar Művelődési Intézet, Beregszász / Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet, Lendva / Vajdasági Magyar Művelődési Intézet, Zenta

Típusállásfoglalás
Kiadás éve2009
Keltezés dátuma2009. január 17.

A Kárpát-medencei Közművelődési Kerekasztal működése

Részletek

A Kárpát-medencei Közművelődési Kerekasztalnak öt egyenrangú alapító tagja van (a Vajdasági Magyar Művelődési Intézet, Zenta; a Muravidéki Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet, Lendva; a Csemadok Művelődési lntézete / 2013-tól: Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet, Dunaszerdahely; a Kárpátaljai Magyar Művelődési Intézet, Beregszász; az EMKE – Közép-erdélyi Magyar Művelődési Intézet, Kolozsvár).
Az intézetek vezetői Budapesten, 2013. február 6-án kinyilvánítják, hogy megerősítik tagságukat a Kárpát-medencei Közművelődési Kerekasztalban.

Típusszerződés
Kiadás éve2013
Keltezés dátuma2013. február 6.
Módosítás dátuma2020. március 16.

Együttműködési megállapodás a Nemzeti Művelődési Intézet és a Kárpát-medencei Közművelődési Kerekasztal között

Részletek

… létrejött egyrészről a Nemzeti Művelődési Intézet és a Kárpát-medencei Közművelődési Kerekasztal (KKK) – tagjai: (Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület, Kárpátaljai Magyar Művelődési Intézet, Muravidéki Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet, Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet  és a Vajdasági Magyar Művelődési Intézet között.
A megállapodás tárgya:
Együttműködő felek kijelentik, hogy közös céljuk a magyar kultúra egészének gazdagítása a Kárpát-medence helyi értékeinek megőrzése, közvetítése, az itt megvalósuló művelődési folyamatok eredményességének elősegítése.
E célok sikeres megvalósulása érdekében egymást kölcsönösen stratégiai partnereknek tekintik, és a konkrét feladatok keretét jelentő alapelveket jelen együttműködési megállapodásban rögzítik.

Típusmegállapodás
Kiadás éve2014
Keltezés dátuma2014. június 11.

3 találatok száma